ELF korraldas tookord 10-päevased rahvusvahelised talgud Metsküla rannaniidul ja Haanja harivesilike sigitiikide juures, kus osalesid belglased, prantslased ja eestlased. Neist esimesed sattusid talgutele meie pikaajalise koostööpartneri Bouworde kaudu.

Talgukontor märkas tänavu kevadel sotsiaalmeedias nendel talgutel osalenud belglase Sam'i toredat postitust pealkirjaga "Ta ütles jah!" ning pilti kihlasõrmusest Leen'i sõrmes. Uurisime noortelt armunutelt, et kuidas nüüd siis nõndamoodi juhtus.

Belglanna Leen jutustab: "Tutvusime Sam'iga ühise sõbra kaudu, kui olime mõlemad 19-aastased ja õppisime Gent'i ülikoolis. Meist sai aastaks ajaks paar."

Kuigi Belgia on pindalalt Eesti-taoline väikeriik, mõistavad vast kõik kaugsuhtes olnud, et nii väiksemad kui suuremad vahemaad on paarissuhtele paras proovikivi. Nõnda lõppes ka käesoleva loo osaliste esimene ühine teekond. "Läksime lõpuks ikkagi lahku, sest ülikooli vahetuse tõttu hakkasime teineteisest paiknema 110 km kaugusel. Seejärel ei näinud me teineteist 4 aastat," lisab Leen.

"Ühtäkki aga avastasime Sam'iga, et oleme ennast pannud Bouworde kaudu kirja samasse talgulaagrisse Eestis," jätkab Leen, "ning talgutel olles mõistsime, et oleme teineteise jaoks see üks ja õige valik. Armusime taas!"


Pärast talguid järgnes noortele armunutele kohtingufaas ning kaks kuud hiljem olid nad taas püsisuhtes. Ühiselt sai otsustatud, et vanu vigu ei korrata ja vahemaal suhet rikkuda ei lasta, mistõttu koliti peagi kokku. See sündmus jäi ühtlasi koroonapiirangute aega, mil kaugsuhe oleks olnud veelgi keerukam, kui varasematel aastatel.

Koos elades arenes suhe kenasti edasi ning peagi soetati ühine maja ja koer. Kui paaril täitus 4 aastat koosolemist, küsiski Sam Leen'ilt tähtsa küsimuse ning pulmapäev määrati 2025. aasta 10. mai peale. Kuuldavasti on plaanis pulmapidu maha pidada omaenda maja aias.

"Me ei tea, mida tulevik toob, kuid naudime ühiselt koos veedetud aega," lausub õnnelik paar lõpetuseks.

ELFi talgukontor soovib noortele palju õnne, armastust ja ilusaid hetki!