Alam-Pedja luhatalgud II, täistaimetoiduga

03. mai - 05. mai 2024

Alam-Pedja on üks Eesti suurimaid ja olulisemaid looduskaitsealasid, kus ootavad avastamist värvikirevad sood, lopsakad metsad, elurikkad jõed ja rammusad luhad. See on koht, kus loodus ja inimene saavad üheks, kus iga kivike ja puu pajatab oma loo ning kus igal hingetõmbega tunned end osakesena puutumatust loodusest.

Luhaheinamaad on poollooduslikud kooslused, mis on tekkinud karjakasvatuse tulemusena. Aastasadade vältel kujunesid luhad oluliseks ja omanäoliseks ökosüsteemiks, mis aitavad säilitada bioloogilist mitmekesisust, parandada vee kvaliteeti ja kaitsevad mullastikku. Samuti aitab luht piirkonnal kliimamuutustega paremini kohaneda. Ilma inimese panuseta luhad ei püsi, mistõttu tuleb meil neid alasid hooldada, et tagada siinne ainulaadsus ka tulevastele põlvkondadele.

Tänapäeval hooldatakse luhta peamiselt masinatega, kuid õnneks on Alam-Pedjal säilinud ka veidi karjakasvatust, mis on kahtlemata luha hooldamiseks keskkonnasõbralikum viis. Kariloomad aitavad hoida looduslikke elupaiku ning samuti aitab karjatamine luua vastupidavamaid rohumaid, mis suudavad paremini taluda ekstreemseid ilmastikutingimusi, nagu põuad või tugevad vihmasajud.

Talguliste abiga aitame kohalikul karjakasvatajal rajada karjaaedu, mis loob võimalused Alam-Pedja ürgsete koosluste säilimiseks ning samal ajal siinsetel väärtuslikel aladel kliimamuutustega paremini kohaneda. Tööst vabal ajal võtame ette retke Alam-Pedja loodusesse ja naudime saunamõnusid.

Talguid rahastab projekt LIFE-SIP AdaptEST, mida rahastab Euroopa Liidu LIFE programm.


NB! Vastavalt rahastaja nõuetele tuleb nendel talgutel lisaks tavapärasele allkirjade lehele täita ka vabatahtliku töötundide leht, mis näeb välja selline.
Läbi müüdud
Lisa annetus
15 €
Ootejärjekord

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Alam-Pedja luhatalgud Valgeranna mereprügi koristustalgud