Alutaguse lendoravatalgud II

22. aprill - 24. aprill 2022

Tule appi ELFi vapiloomale lendoravale!  Varjatud eluviisiga ja haruldane lendorav on üks ütlemata põnev ja armas loom, kes tegutseb valdavalt videvikus ja öösel. Tema hääletud hüpped puult puule ulatuvad sageli 20–50 meetrini ning liuglemise suunda saab ta muuta sabaga tüürides. Maandumisel toimivad lennusekurrud langevarjuna, mis aitab hoogu pidurdada. Lendorava arvukuse langemise pidurdamiseks on tarvis kaitsta tema elupaiku.

Talgulistega saame olla ekspertidele abiks elupaikade seiramisel. Selleks otsitakse väikestes gruppides potentsiaalsete pesapuude all lendorava kollakaid riisitera suuruseid pabulaid. Katsume aega leida ka kontrollimiseks, kas pesakastid on lendoravate poolt asustatud. Talgute käigus saame terioloogide juhendamisel lendoravate kohta uusi teadmisi hankida. Valmis tuleb olla pikkadeks jalaretkedeks ja märjaks metsaaluseks.

Alutaguse rahvuspark on meie suurim okasmetsade ja soode ala ning oluline elupaik paljudele liikidele, sealhulgas ka metsisele ning meri- ja kaljukotkale. Alutaguse on taimekoosluste, maastikuvormide ja järvetüüpide poolest mitmekesine ning hõlmab ka Narva jõe ülemjooksu vanajõgesid, Smolnitsa luitestiku laulvaid liivasid, Eesti suurima järvede tihedusega maastiku ehk Kurtna järvestiku ning Euroopa ühe põhjapoolseima tammiku – Mäetaguse.

Talgud toimuvad Eesti-Soome ühisprojekti "Co-operation for improving the conservation of the Flying squirrel in Europe" raames. Projekti põhirahastajaks on Euroopa Liidu LIFE-programm ning kaasrahastajaks SA KIK ja kõik projekti partnerid.

Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Alutaguse lendoravatalgud Puutsa talutalgud noortele (vanusepiir 18-35)