Puutsa talutalgud noortele (vanusepiir 18-35)

29. aprill - 01. mai 2022

Kas oled kunagi tundnud huvi selle vastu, kuidas toimub töökorraldus mahetalus, kus betoonist lauda asemel saavad kariloomad nautida haljast rohumaad, päikest ja värsket õhku? Kas tahaksid kergemates talutöödes käed külge lüüa ja saada aimu maaelu olemusest? Kas sooviksid saada rohkem teadmisi planeedisõbraliku toitumise teemal? Pakume Sulle suurepärast võimalust vahvas seltskonnas toredasti aega veeta ning olla seejuures abiks Puutsa talule Jõgevamaal.

Puutsa talu on läbi ajaloo olnud kangete naiste juhtida, sest mehed kadusid tihtipeale sõtta või elumere lainetesse. Nii on ka tänapäeval kõiki Puutsa juhtimisega seotud asjatoimetusi korraldamas üks tubli ja toimekas naisterahvas: Airi Külvet. Kuna talul on väga head karjamaad, kasvavad siinsed lihaveised – puhtatõulised simmentalid, punased angused ja nende omavahelised ristandid – ilma lisasöödata ehk teraviljata. Nii nagu ühes õiges talumajapidamises ikka, on pererahval ka koerad-kassid, kodulinnud, hobused ja siilid. Põnev on teada, et Puutsa põlised karjamaad on märgitud juba rootsiaegsetel maakaartidel ning veiseid on seal karjatatud järjepidevalt tänase päevani. Ühtlasi valiti Airi Külvet ja Puutsa talu 2021. aasta Läänemere-sõbralikuks talunikuks Eestis.

Puutsa pererahva kaugemaks eesmärgiks on toimiv keskkonnaga igati arvestav tootmistalu, kus kõik söödav – liha, munad ja juurikad – tuleb omast käest ning kõigil on hea elada. Talgulistega saame omalt poolt sellele mõttele kaasa aidata, olles abiks karjaaia ehitamisel. Nimetatud tööks kulub meil peaasjalikult kogu laupäev. Reede õhtul on grupi kohtumise ja omavahelise tutvumise aeg ning pühapäeval avastame jooksvalt kohalikke huvitavaid paiku. Kogu talgu vältel pühendame aega ka keskkonnasõbraliku toitumise teemalistele aruteludele.

Talguid viiakse läbi projekti Eat4Change raames, mida rahastab The European Commission’s Development Education and Awareness Raising Programme (DEAR).

Kuidas osaleda?

Sisesta oma andmed nupu "Kandideeri" kaudu. Kui talgutel osaleda soovijaid on rohkem kui 10, peame endast märku andnute vahel tegema valiku. Anname Sulle jooksvalt teada, kas oled gruppi sisse arvestatud või mitte.
Alutaguse lendoravatalgud II Vormsi püsimetsandustalgud täistaimetoiduga