Vormsi püsimetsandustalgud täistaimetoiduga

29. aprill - 01. mai 2022

Seekordsetel ELF talgutel avaneb meile võimalus näha metsasid, mis on juba mitmendat põlve majandatud püsimetsana. Lisaks saame harukordse võimaluse osaleda päris metsatöödel. Lähme eemale argimuredest ja liiga tavaliseks muutunud lageraielankidest. Pöördume tagasi oma metsarahva juurte juurde Vormsi saare maalilistes metsades. Külastame käsitöömeister Algor Strengi kodumetsa ning Vormsi kirikumetsa. Proovime kätt kevadisel maapinna ettevalmistamisel – anname uuele mändidele korraliku stardikiirenduse. Tööriistad ja väljaõpe kohapeal.

Töövälisel ajal uudistame Vormsi metsades ja kaitsealadel, räägime püsimetsandusest, imetleme Vormsi kaunist loodust ja kohalikku käsitööd. Vormsi koguduse juurde kuuluvad 500 aasta vanused metsad, mida majandatakse juba mitmeid põlvkondi nii, et metsa ilu ja väärtus säiliks. Tänapäeval nimetame seda püsimetsanduseks.

Püsimetsandus on Eestis aina rohkem populaarsust koguv metsade majandamise viis. Püsimetsandus tähendab seda, et lageraieid ei tehta. Metsade majandamine käib läbi üksikute puude või väikeste häilude raiumise. Vormsi kohalikel metsaomanikel on juba pikk kogemus nii metsade hooldamisel, kui neist saadava kõrge kvaliteediga puidu turustamisel. Lisaks töö tegemisele saame palju uusi teadmisi.

Looma- ja keskkonnasõprade rõõmuks on nendel talgutel pakutav toit täistaimne ehk vaba loomsetest toorainetest.

Talgute toimumist toetab Ülemiste Keskus.

Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Puutsa talutalgud noortele (vanusepiir 18-35) Hallimäe talutalgud noortele (vanusepiir 18-35)