Hallimäe talutalgud noortele (vanusepiir 18-35)

27. mai - 29. mai 2022

Vahetult enne suve algust pakume Sulle suurepärast võimalust minna Lõuna-Eestisse Karulasse, kus on võimalik tutvuda maheloomapidamisega. Näha saab haljastel rohumaadel vabalt ringi uitavate lammaste elukorraldust, kui ka ise olla talutöödel abiks. Sealjuures saab omandada teadmisi planeedisõbraliku toitumise teemal.

Hallimäe talu peamine tegevusvaldkond on lleyni tõugu lammaste aretus – igal aastal rändab talu laudast erinevatesse Eesti otstesse (ja ka väljaspoole kodumaad) pea paarkümmend utte ja jäära. Lammastega majandavad talus Mats ja Olivia. Lisaks lleyni lammastele on neil laudas ka meriinokari, kelle peenest villast saab talu vildivabrikus pehme vilt ja moodsas Lõuna-Eesti lõngavabrikus lõng ning kelle nahad leiavad tee mitmetesse kodudesse.

Lammaste tõuaretuse kõrval on Hallimäe talu teiseks tegevusalaks maheda lambaliha tootmine. Meie elurikkuse jaoks oluliste rohumaade hooldamine ja niimoodi liha tootmine võiks olla tuleviku tee. Nii saame olla vabad imporditavatest väetistest ja ka taimekaitsevahendite kasutamist saaks vähendada.

Läheme talgulistega Hallimäe talusse Matsile ja Oliviale külla, et näha oma silmadega, kuidas mahelammaste pidamine käib. Käärime ka käised üles ja tegeleme kogu laupäeva lammastele karjaaia ehitamisega. Reede õhtul on grupi kohtumise ja omavahelise tutvumise aeg ning pühapäeval avastame jooksvalt kohalikke huvitavaid paiku. Kogu talgu vältel pühendame aega ka keskkonnasõbraliku toitumise teemalistele aruteludele.

Talguid viiakse läbi Euroopa Komisjoni poolt kaasrahastatud projekti "Eat4Change – mobilizing youth for sustainable diets" raames. Seda rahastatakse DEAR programmist (Development Education and Awareness Raising Programme).
Kandideeri

Kuidas osaleda?

Sisesta oma andmed nupu "Kandideeri" kaudu. Kui talgutel osaleda soovijaid on rohkem kui 15, peame endast märku andnute vahel tegema valiku. Anname Sulle jooksvalt teada, kas oled gruppi sisse arvestatud või mitte.
Vormsi püsimetsandustalgud täistaimetoiduga Osmussaare karjaaiatalgud