Osmussaare karjaaiatalgud

10. juuni - 12. juuni 2022

Varasuvise Osmussaare müstiline trepjas pankrannik, kaunid tuulte poolt kujundatud kadakad, salapärased jäänukjärved ja imeilusad loopealsed koos esimeste orhideeõitega kõlab justkui ideaalne viis suve alustamiseks. Meie kõige loodepoolsem saar, mis muideks kerkis merest umbes 3000 aastat tagasi, ootab talgulisi kätt proovima karjakasvatustöödes.

Pea terve saar on nagu üks suur karjamaa, kus kepslevad vahvad veised ning lambad. Just tänu karjakasvatusele on siinsed pärandkooslused ja kaunid maastikuvormid hästi säilinud. Nüüdsest võetakse kasutusele uus metsakarjamaa, mille tulemusel paraneb paljude Osmussaare taimeliikide seisukord: kinnikasvanud aladel saavad taaskord hakata õitsema kaunid orhideed ning paljud teised taimed. Meie talgulised saavadki anda oma panuse uue karjamaa loomisele.

Lisaks töötegemisele on meil võimalus kuulata Osmussaare perenaise Rita pajatusi saareelust-olust ning loomapidamise võludest ja valudest.

Tööst vabal ajal vaatame kindlasti üle Osmussaare bretšarahnud, uurime siinsete militaarrajatiste varemeid, uudistame taimestikku ning olenevalt talguliste soovidest saab kas tuletorni tipust siinset ilu kaeda või hoopis kogu saarele ring peale jalutada Loomulikult on meid ees ootamas tavapärane talgulaagrimelu suveõhtuse merekohina saatel.

Talgute toimumist rahastab European Outdoor Conservation Association (EOCA).

Pole saadaval
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Hallimäe talutalgud noortele (vanusepiir 18-35) Толока для ремонта ограды на Осмуссааре