Ebapärlikarbitalgud Lahemaal

25. oktoober 2015

Lahemaa on veel viimane piirkond Eestis, kus võib jões ebapärlikarpi näha. Mujalgi Euroopast on suuresti inimtegevuse tagajärjel ebapärlikarbile sobivaid veekogusid väheks jäänud. Haruldast liiki saab päästa üksnes tema viimaseid teadaolevaid elupaiku väga rangelt kaitstes ning seal targalt ja ettevaatlikult tema elutingimusi parandades.

Möödunud aasta jooksul on talgulised Eestist kui ka piiri tagant andnud oma panuse, et ebapärlikarp meie maalt päris ära ei kaoks. Üheskoos vaatame üle, mis aasta jooksul on ära tehtud ning kuidas see pärlikarbi elu muutnud on. Päris kindlasti saab ka ise veel jõkke minna, et tehtule veel viimast lihvi anda.

Lisaks tänuväärse töö tegemisele on võimalik avastada mitmekesist Lahemaa loodust ning peale tööd nautida kuuma saunaleili. Kindlasti õpime tundma ka ebapärlikarbi bioloogiat ning vee-elustikku laiemalt.

Talgujuhid Eneli Rohtla ja Eva-Maria Lass.

Talguid toetab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programm Integreeritud mere- ja siseveekogude korraldamine".  ELFi talgute vooluvete aastat toetab SA Keskkonnainvesteerigute Keskus.

Talgud Haeskas Must-toonekure talgud Pikknurme jõel