ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas

15. juuli - 17. juuli 2019

Vikatite luiskamise kaja Palupõhja ümbruse puisniitudel on vaevalt vaibuda jõudnud, kui juba kutsume tublisid talgulisi taas heinakaarele. Et üks õige heinategu kestab rohkem kui suvekooli niitmispraktikale aega antud, ootab suvesüdames parajalt krõbedaks kuivanud väärt kraam kokku riisumist ja puisniidult ära vedamist. Ikka selleks, et anda äsjapügatud rohukamarale järjekordne impulss pärandmaastikul elurikkuse edendamiseks.

Et järeltalgut veab kohapealse puisniidu vikatipõhise taastamise hing ja niitmisguru Avo, on osalejail lisaks tublile riisumis- ja hangumistööle võimalus soovi korral saada ka järeleaitamistunde õigete niitmis- või luiskamisvõtete lihvimisel. Või mis saab veelgi imelisem olla kui end esivanemate kombel loodusega ühena tundes tõmmata hommikukastes rohule elu esimene niidukaar!

Talgutööle lisaks saame osa kõigest sellest, mida pakub Palupõhja – üks ehe paik ja kõikidele loodusesõpradele armsaks saanud tugipunkt Emajõe kaldal sügaval Alam-Pedja looduskaitsealal. Majutus ja muu talguelu toimub Palupõhja looduskooli ruumides, heinatööst väsinud keresid ootab noorenduskuur sauna ja jõe koostoimes.


ELFi talgute suvekool Palupõhjas Hobulaiu talgud