ELFi talgute suvekool Palupõhjas

11. juuli - 14. juuli 2019

ELFi talgute suvekool kutsub taas kokku loodussõbrad, kes peavad lugu niitmisest ja pärandkultuurist. Uue asjana olgu kohe öeldud, et sel aastal lõpetame suvekooli eriti uhkelt ja peame maha üle-eestilise niitmisvõistluse Eesti Rahva Muuseumi naabruses Raadil.

Neljapäevast pühapäeva hommikuni ootab aga osalejaid, nagu ikka, hulk põnevaid esinejaid ja meelt rahustav niitmistöö Palupõhja puisniidul vaatega Emajõele. Oodatud on nii esmakordsed huvilised kui vanad niitjad. Õppijaid juhendab Avo Rosenvald.

Selle suvekooli märksõnadeks on kliima ja mets. Kliimamuutuste pidurdamise juures räägitakse tihti inimese isiklikust käitumisest. Siiski, Palupõhja sõitmiseks autot jagades jõuame planeedi päästmisel vaid teatud maale. Mida saame veel teha? Madis Vasser Eesti Rohelisest Liikumisest räägib, miks on olulised kodanikuliikumised ja mis seis on nendega maailmas ja Eestis. Kliimast ja metsast vestleme ELFi metsaprogrammi juhi Siim Kuresooga.

Metsa elurikkuse säilitamiseks, kliimakasu ja puiduvaru saamiseks on Eestis aina rohkem huvilisi koguv püsimetsandus. Kuid mis see täpsemalt on ja kuidas seda teha? Teada saamiseks astume koos Palupõhja looduskooli eestvedaja Robert Oetjeniga Palupõhja metsa, kus tegutsetakse just sellisel loodussõbralikul viisil.

ELFi looduskaitse ekspert Silvia Lotman räägib Euroopa looduskaitsealade võrgustikust Natura2000 ja sellest, milliseid loodusväärtusi Eestis kaitstakse. Samuti ootab meid ELFi talgute ööloomade teema-aasta puhul hilisõhtune avastusretk ELFi nahkhiireksperdi Lauri Lutsariga. Suvekooli õhtust ei puudu ka mõnus muusika, sest oma pillidega tuleb külla akordionist, helilooja ja pärimusmuusik Kulno Malva.

Kohtumiseni Palupõhjas!

Suvekooli aitab kaasrahastada projekt NaturallyEst-LIFE. NaturallyEst-LIFE "Piloting Natura2000 communication in Estonia" (projekti nr LIFE16-GIE_EE_000665 ) rahastavad Euroopa Liidu LIFE programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Rammu saare talgud II ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas