ELFi XI moositalgud Soomaal

02. oktoober - 04. oktoober 2020

Sügis kogub hoogu ja nii viljapuuaiad kui metsaalused punetavad kutsuvalt. Vastupidiselt loodusest ja aedadest vastu vaatavale rikkusele on aga ELFi talgulao moosiriiul jäämas üha hõredamaks. Sestap on aeg end taas ritta seada ja uue hooaja tarvis moosid purki panna. Seda, kas moosid on õuna, kõrvitsa või hoopis mõne metsamarja maitselised, näeb talgute lõppes ja sõltub paljuski moosikeetjate fantaasiast. Ja sellest viimasest pole meil siiani puudu olnud.

Moositalgud pole miski asjatu pudrutamine, vaid selle käigus saab maailma parimate moosidega varustatud kõik 2021. aastal ees seisvate talgute hommikupudrud. Ja parima moosi retsept on oma korjatud õunad, sekka muu metsast ja aiast kogutud moosikõlblik mant, mida on vürtsitatud piisava hulga armastuse ja loovusega.

Suur moosikeetmise pidu 2020 toimub 2.-4. oktoobril Mardu talu köögis Soomaal. Soomaa rahvuspark on suur maalahmakas Pärnu ja Viljandi vahel, mida peaasjalikult tuntakse üleujutuste ehk viienda aastaaja järgi. Aga lisaks ujutustele on seal ka suuri rabasid, paksu loodus- ja põlismetsa ning jõgede kallastel laiuvaid luhtasid. Ja loodetavasti on meil moositegemise vahele mahti kõige selle iluga ka tutvust teha. Täpina "i" peal saab kulbi liigutamisest ja marjakorjamisest kangeks jäänud konte soojendada Karuskose vanas metsavahitalu saunas.

Kui soovid, et ka Sinu (n)imeline moos eeloleval aastal talguliste vatsasid paitaks, siis tule ja löö kampa! Abiks tulevad ka juba läbi tehtud moosiretseptid, koorimisnoad ja muu ettevalmistustöödeks vajalik inventar. Nagu ka hea tahe näiteks! Potid ja pajad klapitame kokku ELFi talgulao ja Mardu talu köögi baasilt.Tänavusi moositalguid veab kõige esimesel ELFi moositalgul oma käe valgeks teinud Rait Parts.

Vatla kõretalgud MAFFi ajal Rammu saare talgud