Vatla kõretalgud MAFFi ajal

18. september - 20. september 2020

Traditsiooniks on kujunenud, et igal sügisel – Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFF) ajal – toimuvad Lihula vahetus läheduses talgud, mille raames minnakse ka üheskoos MAFFi auhinnagalale võidufilmi vaatama. Tänavu jätkame seda traditsiooni ning kutsume talgulisi appi Vatla karjääri kõre heaks tööd tegema. Haara sõber kaasa ja tulge nautige kirjut sügist meeleolukas ja toredas seltskonnas kasulikku tööd tehes.

Kõre ehk juttselg-kärnkonn on Eestis haruldane kahepaikne, kes oma nime vääriliselt kannab seljal silmatorkavat ja heledat triipu. Varemalt Lääne-Eestis ja Pärnumaal tavaline liik on kadumas sobilike elupaikade hävimise tõttu: rannaniidud ja -karjamaad kasvavad võsa täis. Kõre, kes ei hüppa ja liigub vaid mööda maapinda tatsates, saab tegutseda üksnes avatud maastikul. Loodus aga tühja kohta ei salli ja nii on kõrepopulatsioonid ennast siin-seal sisse seadnud endistesse liivakarjääridesse, kus leidub veel piisavalt avarust ja sigimiseks sobilikke tiigikesi. Üheks selliseks kohaks ongi Pärnumaal asuv Vatla karjäär. Sestap lööme koos talgulistega Vatlas üheskoos käed külge, et kõretiikide ja -lompide kaldaid võsast puhastada. Nii on lootust, et kõrede kaunis õhtulaul siinmail taas valjemalt kõlama hakkab.

Vaba aega kasutame kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks – Lääneranna vallas jagub avastamist igale maitsele. Lihulasse Matsalu Loodusfilmide Festivali ehk MAFFi auhinnagalale võidufilmi vaatama suunduvad talgulised laupäeva õhtul.

Talguid juhib vabatahtlik talgujuht Airi Lahesoo ja Katrin Loss. 

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Peresõbralik mudakonnatalgu Lohusuus ELFi XI moositalgud Soomaal