Heinateotalgud Karulas

15. juuli - 18. juuli 2012

Suvine heinategu toob talvise hingerahu. Sada aastat tagasi võisid Karula heinalised tunda rahuldust külluslikest talvevarudest. Tänapäevane hingerahu tuleb peaasjalikult teadmisest, et kuskil on veel kasvukohta ja ruumi puisniitu oma koduks pidavatele taimeharuldustele.

Karula rahvuspark Võrumaa ja Valgamaa piiril on ellu kutsutud selleks, et säilitada Lõuna-Eestile omast loodus- ja kultuuripärandit. Rõõm on näha, et kohalike inimeste pingutuste tulemusena on suur osa siinsest väärtuslikust pärandist väga hästi säilinud.

Ühe väärtusena on suudetud säilitada ka mitmeid kandile omaseid pärandkoosluste tüüpe. Nii näiteks asub Karula külastuskeskuse päris külje all Ähijärve puisniit.

Juulikuu keskel ootab üks usin Karula loodustalunik appi talgulisi, et üheskoos sellel omapärasel kooslusel heina teha. Talguliste panus seisneb siin peamiselt juba niidetud heina kokku riisumises ja heinamaalt minema vedamises. Lisaks tööle pühendatakse talgulised igakülgselt Karula eluolusse. Uudistame nii kohalikke loodusväärtusi, kui seda, kuidas peeti ja peetakse siinkandis mesilasi ning kuidas tehti ja tehakse sauna.


Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Talgud Kesselaiul Kõretalgud Saastnas