Hobusega heinategu Koival

28. juuli - 31. juuli 2012

Kui ühes kandis ja ühel ajal on maaliline Koiva jõgi, kaunis puisniit, värske heinahõng, hea seltskond ja hobune vanal hääl moel ette rakendatud, peaks see ideaaltalguiks piisav ports olema.

Koiva kandis on vägevaid plaane ja ettevõtmisi. Kui tänavu küünlakuul vahendasime sealt kutset jäälõiketalgutele, siis nüüd on plaanis jätkata mullu suvel alustatuga. See on samm naasmaks maahoolduses vanale loomulikule rajale. Kuigi hobused on viimase poole sajandiga heinategemise peenemad nõksud unustanud, saab peale mõningast harjutamist asja kenasti kapja.

Koiva-Mustjõe maastikukaitseala Lõuna-Eestis Läti piiri ääres on vaieldamatult avastamistvääriv paik. Maaliline loodus, liivaste kallaste vahel looklev Koiva jõgi ja kohalike külalislahke vastuvõtt. Kõik see on siinsetel pärandkooslustel varasemalt abiks käinud talgulistelt kõvasti kiitust pälvinud. Seekord keskendume siis heinateole, aitame kokku riisuda, koormasse tõsta ja varju alla viia. Huvilised saavad kätt proovida ka vikatil.

Peale tööd saab jõkke karata, sauna kütta, käia vaatetornis ning siinkandi põnevaid paiku uudistada. Soovi korral saab proovida ratsutamist.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Heinategu Viidumäe puisniidul Kõretalgud Harilaiul