Kadakatalgud Elda poolsaarel

23. august - 26. august 2012

Vanarahvas pidas Pärtlipäeva, 24. augustit sügise alguseks.Taevast külvatakse siis seeni ja pääsukesed lahkuvad. Sügise algus ei ole aga kindlasti kurb sündmus. Iseäranis siis, kui seda vastu võtta sooja mereveega ümbritsetud Lääne-Saaremaa pisikesel poolsaarel.

Pea kõigist Eesti suurematest linnadest mõõtes on Lääne-Saaremaa üks kaugemaid kante. Kuid need, kes arvavad siit leidvat ääremaa viletsat elu-olu, peavad kõvasti pettuma. Külalisi võtavad siin vastu imekaunid maastikud ja ülimalt toimekad kohalikud elanikud.

Teist aastat kutsume loodustalgute suvehooajale punkti panemiseks talgulisi just selle kandi kaunite ja looduskaitseliselt oluliste loopealsete taastamisele kätt külge panema. Mullusest edust Kuusnõmmel tiivustatult liigume sellel aastal Saaremaa lääne tippu. Elda poolsaarel on ettevalmistamisel kena tükk võsastunud looniitu, kust hea tulemuse saavutamiseks tuleb eelnevalt kadakaid harvendada.

Talgulisi kostitab Lääne-Saaremaa lisaks võimalusele kaunis kohas tööd rassida, põnevate paikade, veel sooja merevee ja kuuma saunaleiliga. Ühtlasi on Elda talgulistel hea võimalus koos rannarahvaga muinastulede ööd tähistada.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Mustoja talgud - ratastega Setomaal Laidu saare talgud