Laidu saare talgud

30. august - 02. september 2012

Laidu saar asub Saaremaa põhjarannikul Küdema lahes. ELFi talgulised vallutavad Laidu saare looduskaitseala esimest korda. Esialgne plaan Laidu vallutamiseks on selline.

Neljapäeva õhtuks koguneme oma tosinapealise talgusalgaga Saaremaale Mustjalga. Seame end sisse ja varjume õdusasse Võhma külamajja. Kosutava une ja hommikupudru toel teeme reedehommikuse manöövri mere äärde ning sealt omakorda kohaliku paadimehe abil dessandi Laidu saarele.

Kui saarekese looduse võlud meid jalust ei löö, võtame välja saed ja kiinid ja asume võitlusse. Võitlusse saare rannaniitudele ja loopealsetele pealetunginud kadakatega. Samuti on kavas rahulik tormijooks jaanuaritormi tagajärgedele - kuivanud kadakad jm jäänukid, mis kenale lambasõbralikule loopealsele au ei tee.


Edasised plaanid on juba suuremalt jaolt ühislooming. Selge on see, et õhtuks naaseme taas suuremale saarele, kus võitlejaid kosutavad Saaremaa võlud, mõnus olemine ja saunaleil. Samuti on kindel, et ühe päevaga me lahingut ei võida ning laupäeval tuleb dessanti Laidule korrata. Laupäeva õhtuks on plaanis väljasõit Panga pangale. Pühapäeva hommikupool jääb võidu tähistamise, ringi uudistamise ja koduteele sättimise tarbeks.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Kadakatalgud Elda poolsaarel Kolm ühes – Kõpu, Kõrgessaare, Rumpo