Kanada kuldvitsa tõrje Anne looduskaitsealal III

06. juuli 2020

Elad Tartus ja soovid suveks teistmoodi tegevust? Tule appi Annelinna ja Ihaste vahele jäävale Anne looduskaitsealale, kus tegeleme talguliste abiga invasiivse võõrtaimeliigi kanada kuldvitsa tõrjega. Oodatud on loomulikult ka mujal Eestis elavad talgulised, sest sellel põneval talgul saab proovida tööd, mida pole varem ELFi looduskaitsetalgutel tehtud: taimi proovitakse pritsida keeva veega.

Selline töötlemine peaks võimaldama kuldvitsa taimi niiöelda suretada, sealjuures lähedal kasvavaid kaitsealuseid taimi kahjustamata. Kuna selliseid talguid korraldame esmakordselt, siis saab siin paljuski olema tegemist katse-eksitus-meetodiga. ELFi töötajad käivad hiljem korduvalt ala üle vaatamas, et näha, kas ja kui ruttu kuldvits tagasi kasvab.

Anne looduskaitseala on osa Emajõe endisest laiaulatuslikust lammisoost, mille niiskuslembeseid kõrgrohustuid ohustavad kuivendamine ja kraavitamine. III kaitsekategooria taimedest kasvavad siin näiteks ahtalehine ängelhein, värvi-paskhein, siberi võhumõõk, harilik kikkapuu ja mets-pirnipuu. Tegemist on huvitava tillukese oaasiga keset Tartu linnamaastikku.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Talguid juhib vabatahtlik talgujuht Katrin Lambing. ELFi ühepäevastel talgutel osalemine on tasuta. Pärast registreerimist e-mailile saabuv kiri osalustasu maksmise kohta on automaatteade, mille võib tähelepanuta jätta.

NB! Enne talgutele registreerimist loe palun läbi koroonaviirusega seonduv info.

Kanada kuldvitsa tõrje Raadil II ELFi talgute VII Suvekool