Konnade üle tee aitamise talgud

01. aprill - 30. aprill 2017

Üha enam pikenev päev ja soojendav päike utsitavad loodust tagant, käes on ärkamise aeg! Ärkamas on ka konnad, kes asuvad talvekodust kudemisalade poole teele mööda ürgseid rändeteid. Paraku ristuvad need inimeste liikumisradadega, kus igal aastal hukkub autorataste all loendamatu arv kahepaikseid.

Seetõttu kutsume teid kaasa lööma Eestimaa Looduse Fondi talguprojektis Konnad teel(t)! Esimesed talgud juba käivad, aga abi võib vaja minna kuni aprilli lõpuni. Talgutele oodatakse vabatahtlikke, kes koguksid konnad enne maantee ületamist kokku ja viiksid teisele poole teed. Nii saavad konnad jätkata teed kudemisaladele. Lisaks peetakse talgutel arvestust konnade arvukuse ja liigilise koosseisu kohta. Kokku on eelnevatel aastatel sedasi aidatud pea 75000 konna.

Tänavu on plaanis vähemalt 15 konnatalgut, näiteks toimuvad talgud Tartus Ihastes, Tallinnas Astangul ja Viljandimaal Leiel. Kõige rohkem toimub talguid Harjumaal, aktsioonid toimuvad lisaks veel Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal ja Järvamaal. Kõik, kes soovivad talgutel kaasa lüüa, võivad liituda konnad.elfond.ee veebilehel konnatalguliste listiga või “Konnad teel” Facebooki lehega, kus suurematest talgutest jooksvalt teada antakse.

NB! Konnatalgute kohta ei anna Talguteataja täpset infot - huvi korral haagi ennast infovälja Konnad teel kodulehel asuva registreerumisvormi kaudu või jälgi Konnad teel FB lehte . Nende kaudu endast märkuandjatele jagatakse operatiivset infot kaasalöömise võimaluste kohta.

Konnatalgutel osalemine on osalejatele tasuta!
Talgud Manilaiul Talgumatk Raadil