Kraavi tammitamise talgud Aidu looduskaitsealal

01. september - 02. september 2018

Septembrikuu alguses ootavad meid kraavi tammitamise talgud Aidu Looduskaitsealal Jõgevamaal. Kohanimi võib ajada segadusse ja tuletada meelde maalilist Aidu karjääri Ida-Virumaal. Sellegipoolest on ka Jõgevamaa Aidu küllaltki maaliline. Nimelt asuvad siin ürgmetsi meenutavad puistud ja vääriselupaigad. Varemalt on alal pesitsenud must-toonekurg ja aset leidnud metsisemängud.

Laugete nõlvadega orus asuva Aidu maastikku ilmestavad seljandikud ja looklev Pikknurme jõgi, mis voolab 1960. aastatel rajatud kuivenduskraavide süsteemist hoolimata tänini oma looduslikus sängis. Siiski on kuivenduse mõjust tingituna Aidul rikutud looduslik veerežiim. Väärtuslike loodusmetsade kaitse eesmärgil alustas RMK mullu kraavidele paisude ehitamisega, et osaliselt seda veerežiimi taastada. Eelmisel aastal tehtud töö vajab siin-seal pisut remontimist ning seetõttu asumegi talgulistega appi. Eduka töö korral aeglustub vete äravool metsast ning niiskuslembeste taimede kasvutingimused ja kõrge loodusväärtusega metsade seisund muutub soodsamaks.

Aidu talgud annavad suurepärase võimaluse proovida kätt põneva kraavi tammitamise töö alal ning teha seda kõike kaunis metsaroheluses. Talgute kõrvalt püüame leida ka pisut aega ümbruskonna põnevate paikade väisamiseks.

Talguid kaasrahastab RMK.

Rüditalgud Abruka saarel Orhideetalgud Saarnaki laiul