Loodus- ja talgulaager Palupõhjas

25. märts - 27. märts 2011

Kevadkuu lõpp on looduses imeline aeg. Kuigi aeg-ajalt võib kohata veel viimaseid miinuskraade, on õhk kevade ootusest paks. Jõed hülgavad jääkaane nagu maod oma naha.Vapramad metsalinnud punuvad juba pesi. Karu ärkab ja paneb poegadele nimesid.

Sellest imelisest ajast kutsume kõiki peresid osa saama kevadisel koolivaheajal talgu- ja looduslaagris Palupõhja looduskoolis .

Palupõhja looduskool asub sügaval Alam-Pedja looduskaitseala metsade ja rabade vahel Emajõe ääres. Siin käivad loodust uudistamas ja kogemas nii lapsed kui täiskasvanud. Väga oodatud on osalejate vabatahtlik panus looduskooli heasse käekäiku . Sel korral on abi vaja puude ladumisel, teeäärse võsa võtmisel, heakorratöödel kooli ümbruses ning metsas augustitormi tandril. Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi looduse tundmaõppimisel nii parimate loodustarkade abil kui ise retkeldes jõel, luhal, metsas või rabarajal. Niisama kindlalt kuulub perelaagri juurde hea äraolemine mõnusas seltskonnas ja soe saun.  Kohaliku looduse hea tundja juhendamisel võtame ette ühise matka ning uurime loomade-lindude tegevusjälgi.
Perelaagri tegemisi ja talgutöid plaanides arvestame laste ning lastevanemate vajaduste ja jõuga. Ühiselt saame korraldada laste hoidmist ja sättida sobivalt päevatoimetusi. Talgutöid jagub kõikidele kaalukategooriatele.

Talgu- ja looduslaagri juhid on Pille Tammur (53319036, pilletam@gmail.com) ja Indrek Kuuben (5140363, indrek.kuuben@elfond.ee). Küsimuste korral tasub julgesti ühendust võtta!
 
Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Puiskarjamaatalgud Vana-Lahetagusel Pärandkoosluste tundmaõppimise talgud Matsalus