Pärandkoosluste tundmaõppimise talgud Matsalus

29. aprill - 01. mai 2011

Loodust armastav inimene sellisel imelisel ajal naljalt toas ei püsi, vaid otsib iga ettekäänet, et kihavat elurikkust kogeda. ELF pakub loodusainete õpetajatele ja teistele huvilistele ettekäändeks õppe- ja talgulaagri Matsalus.

Kevadpühade paiku keeb Matsalu linnuriigis elu. Meri ja rannaniidud kubisevad arktilistest veelindudest, kelledest paljud siin oma pikal rändeteel ainukese pikema peatuse teevad, et ennast rannaniitudel enne kurnavat pesitsusaega kaugel põhjas pisut tärkavate taimedega turgutada. Luhaniitudel ja roostikes maiustavad värske pilliroo ja puhkevate pungadega pajuvõrsetega põdrad. Puisniit rõkkab värvuliste laulust, kes on parimad pesapaigad juba välja valinud ning nüüd häälekalt liigikaaslastele oma valikutest teada annavad.

Meie sisustame oma nädalavahetuse pärandkoosluste leviku, väärtuste ja murede tundmaõppimisega, nii toas Silvia Lotmani ülevaatlikku ettekannet kuulates, kui õues puisniidul lehti riisudes. Uudistame ka loopealset, ranna- ja luhaniitu. Lisaks on soovijatel võimalik liituda varahommikuse linnuvaatluse ja hilisõhtuse kohalike nõidade kogunemisega maitule ääres. Nii alustamine reedel, kui lõpetamine pühapäeval on plaanitud selliselt, et ühistraspordiga oleks hõlbus suuremate linnade poolt ja poole jõuda.

Õppe- ja talgulaagrit toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Talgujuht on Siim Kuresoo. Täpsustavad küsimused on oodatud aadressil siim@elfond.ee.
Loodus- ja talgulaager Palupõhjas Loodus- ja talgulaager Palupõhjas