Maailma IV ELFi moositalgud Palupõhjas

20. september - 22. september 2013

Septembri kolmandal nädalavahetusel on juba traditsiooniks saanud, et hülgame korraks kiinid, kirved ja rehad ning haarame kätte kulbid ja purgid, et keeta maitsvat ja tervislikku moosi tuleva aasta ELFi talgulistele. Ka tänavu ootame just õunte valmimise aegu kümmetkonda abilist talgumoosinduse köögipoolele.

Moositalgute traditsiooni innukaim eestvedaja Tuuli kirjutab tänavustest plaanidest nii:

"Kuigi sel aastal näib, et suvi ei saagi otsa ja muudkui kestab ja kestab ning nädalavahetustel on veel ekstra ilus ilm minemaks metsa ja mere äärde, siis kõhutunne ütleb vaikselt, et on saabunud aeg taas mõned õunad koos muu hää ja paremaga purki pista.

Sestap koguneb värvikas seltskond potte-kulpe-õunu-talgulisi 20.-22. septembril juba tuttavasse Palupõhja looduskooli kööki, kus pannakse pliidid huugama (24/7) ja liigutatakse leemekulbikesi MAAILMA IV ELFi MOOSITALGUTE moosipottides.

Mida moositalgutel siis ikkagi tehakse?

Kooritakse õunu, hakitakse õunu, tassitakse õunu, otsitakse purke, nuputatakse mida õuntele lisaks purki pista, pestakse purke, maitstakse kollektiivselt valmivat kraami, villitakse tulikuum moos purkidesse. Ja hakatakse otsast peale. Ja siis veelkord. Ja veelkord. Nõrkemiseni : )

Ometi jääb sellest kõigest alati jaksu üle, et jalutada metsas ja rabas, ujuda veel kinnikülmumata Emajões, riisuda lehti, laduda puid, kütta sauna, mängida väsimatu talgukoeraga palli ning nautida varasügist veel mitmel-setmel moel.“

Talgud Vormsil Talgud Vormsil II