Must-toonekure talgud Karulas I

19. oktoober - 21. oktoober 2018

Eesti rahvusparkidest väikseim, Karula, võlub vaatlejat oma idüllilise maastikuga, kus künkad ja tumerohelised metsatukad vahelduvad hajatalude ja järvedega. Siinne maaliline loodus on koduks mitmele kaitsealusele liigile. Suuri metsaalasid armastab näiteks must-toonekurg, kes inimpelgliku linnuna otsib omale pesapuu sügavasse laande.

Kuigi must-toonekurg on siinmail alati olnud vähearvukas, on nüüdseks liik üsnagi haruldaseks jäänud. Muuhulgas mängib siin rolli tõsiasi, et toitumiseks sobilikke ojasid on nii maaparandustööde kui keskkonnasaaste tulemusena alles vähem kui tarvis. Talgutel puhastame ühe metsaoja kaldaid võsast selleks, et must-toonekurel oleks veekogule parem ligipääs ning võimalus ohu korral kiirelt põgeneda. Niisiis saad Sa talgulisena anda oma panuse, et müstilise Toonela linnu sugu siitkandist otsa ei lõppeks. Töid koordineerivad ornitoloogid Urmas Sellis ja Ain Nurmla MTÜ Kotkaklubist.

Mõistagi ei koosne talgud ainult tööst ning vaba aega kasutame Karula maastiku avastamiseks ning Urmase pajatatava kurejutu kuulamiseks. Kirsiks tordil on tööpäeva lõpus talgulisi kosutav ja väsinud ihuliikmeid rammestav suitsusaun.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Põletustalgud Võilaiul Must-toonekure talgud Luusikal