Must-toonekure talgud Piirsalus

15. september - 17. september 2017

Tänavused esimesed must-toonekure talgud viivad meid Läänemaale. Just seal kandis tegutseb must-toonekurg Pirsu, kelle heaks me sedakorda tööd teeme.

Pirsu on oma nime saanud Piirsalu küla nime järgi, mis asub üsna Harju- Rapla- ja Läänemaa piiril. Seetõttu võibki teda hea õnne korral pesitsusperioodil kohata kõigis neis maakondades.

See, et must-toonekured toidu otsingul pesapaigast mitmekümne kilomeetri raadiuses ringi lendavad on üsna tavapärane. Kahtlemata oleks nii vanalindude kui ka neid pesas ootavate toonekurepoegade seisukohalt vaadates parem, kui kosutav kehakinnitus võimalikult pesa lähedalt tuleks.

Just selle nimel, et pesapuust mõistlikul kaugusel asuvad must-toonekurgedele sobivad toitumiskohad oleksid lindudele lihtsalt ligipääsetavad me tööd teemegi. Piirsalus saame tänavu sellesse ettevõtmisesse esimese panuse anda.

Lisaks vajalikule looduskaitsetöö tegemisele kosutame end saunalaval ja tutvume piirkonna mitmekesise loodusega. Samuti on ühes meiega must-toonekure ekspert, kes meid selle salapärase linnu eluga lähemalt tuttavaks teeb.


Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Talgud Rammu saarel II Kõretalgud ja loodusfilmid Matsalus