Talgud Rammu saarel II

08. september - 10. september 2017

Pole paremat rohtu sügiskuudel saabuma kippuva rammestuse vastu, kui kukemarjanõmme taastamise töö Rammu saarel. Enda liigutamine aitab kindlasti hästi liikmete kangeks jäämise vastu igal pool, aga Rammul saab end liigutada väga kaunis ja põnevas kohas loodusele kasu tuues. Nii virgub ka vaim.

Rammu pindala on napilt üle ruutkilomeetri, kuid kunagi elas siin lausa sadakond inimest. Nende vilka toimetamise tulemusel laiusid siin kunagi lagedad pärandmaastikud ja Eestis ainulaadsed kooslused - kukemarjanõmmed. 1952. aastal pagendati kõik elanikud ning avatud maastikke asuti metsastama.  

Praeguseks on selgeks saanud, et mets Rammu saarel eriti hästi ei kasva ning omanäoliste maastike ja koosluste kadumine oleks Eesti loodusele suur kahju. Sellepärast ongi ette võetud tööd, et vähemalt osaliselt Rammu taasmetsastatud alad lagedaks raiuda.

 Seekordsetel Rammu saare talgutel on plaanis lisaks mändide raiumisele ja kokkuvedamisele sobiva ilma korral ka põletada varasemalt mahalõigatud ja kokkukantud männid ning uurida, mis nägu see omapärane väikesaar sügiseti õieti on. Kõigi suureks rõõmuks on sellest suvest saarel olemas ka saun, mille leili talgulised proovima on oodatud.

Talguid kaasrahastab RMK.
Kadakased talgud Kassaris Must-toonekure talgud Piirsalus