Pada jõe lõheliste talgud

13. juuni - 16. juuni 2024

Pada jõgi on Eesti üks tähtsamaid meriforelli kudejõgesid. Jõgi saab alguse Pandivere kõrgustiku jalamilt ja läbib oma pea 38 kilomeetri pikkusel teekonnal erinevaid maastikke, suubudes teekonna lõpul Aseri rannas Soome lahte. Et see veevool saaks segamatult Läänemerre voolata, kutsume talgulisi vanadest paisudest alles jäänud kive jõesängis ümber sättima.

Möödunud aegadel on Pada jõele ehitatud hulganisti suuremaid ja väiksemaid tammisid. Varemalt oli jõele rajatud veskitel oluline roll kohalike inimeste toidulaua katmisel ja ehituseks vajaliku puidumaterjali saamisel. Tänaseks päevaks on vesiveskite hiigelaeg ammu möödas ja enamikest veskipaisudest alles jäänud vaid kivihunnikud ning paar palki, mis takistavad madalvee ajal kalade liikumist.

ELFi tublid talgulised saavad sedakorda poole kereni kargesse vette minna ning aidata vanad paisukivid nõnda jõesängi sättida, et Pada jõe looduslik ilme taastuks ning seal elavate kalade rändeteed ning sigimisalad neile sobivamaks muutuksid.

Lisaks talgutööde tegemisele tutvume kohaliku looduse ning kultuurilooga.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Registreeri talgutele
35 €
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Mustoja lõheliste talgud Vereva lemmmaltsa tõrjetalgud Karulas