Mustoja lõheliste talgud

06. juuni - 09. juuni 2024

Looduslike eelduste poolest peetakse Mustoja üheks parimaks lõheliste elupaigaks Eestis, kuid möödunud aegadel on inimtegevus Mustoja vaba voolamist mitmel moel mõjutanud.

Kesk- ja ülemjooksul on jõge mitmes kohas sirgeks aetud. Läbi Lahemaa rahvuspargi kulgeval alamjooksul on jõesäng küll võrdlemisi looduslikuks jäänud, kuid Vihula mõisa juures on sealsed paisud pikki aastaid nii vee kui ka kalade vaba liikumist takistanud.

ELFi tublid talgulised saavad sedakorda poole kereni kargesse vette minna ning aidata vanad paisukivid nõnda jõesängi sättida, et Mustoja looduslik ilme taastuks ning seal elavate kalade rändeteed ning sigimisalad neile sobivamaks muutuksid.

Lisaks talgutööde tegemisele tutvume Lahemaa piirkonna looduse ning rikkaliku kultuuripärandiga.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Registreeri talgutele
35 €
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Tsolgo ujuva jõgitakja talgud Pada jõe lõheliste talgud