Palupõhja pikad talgud

09. august - 17. august 2011

Palupõhjal pakume tõelist talgugurmeed! Siin ootab palju erinevaid talgutöid, palju erinevaid vaba aja tegemisi, palju erinevaid talgulisi erinevatest riikidest ja kõige krooniks palju vägevat loodust! Tähelepanu! Palupõhja talgud võivad tekitada sõltuvust, enne tarvitamist konsulteerida ...

Otsides kaardilt Alam-Pedja soode, metsade ja jõgede rüpest Palupõhja küla võib esmalt imeks panna, et nii eraldatud paigas asustus ning elektriühendus on. Pealekauba saame Suurbritanniast saabuvaile talgulistele pakkuda üllatusena wifi-ühendust Palupõhja looduskoolis. Muus osas valmistavad need talgud aga tsivilisatsiooni ja taristu fännidele kindlasti pettumuse.

Vajalike talgutööde hulka kuuluvad Emajõe vanajõgedel ja luhtadel koelmukohtade taastamiseks võsa võtmine ning erinevad tööd küla ja looduskooli ümber. Vastavalt tööjärjele võtame korrast ette küttepuude tegemist, heakorrastustöid, niitmist või aiaparandust.

Palupõhja talgute jõudehetkedesse on ikka kuulunud rabamatk, paadisõit, seenel ja marjul käigud, piiramatu arv supluskordi Emajões, saunaleil, lõkkeõhtu jne. Laupäevane päev on töödest vaba, et koos kaugemalt tulijatega teha Lõuna-Eestis tilluke tiir.

Kellele talgud täispikkuses puhkuseplaani ei mahu, siis vabade kohtade olemasolul saab osaleda ka ainult esimeses või teises pooles. Palume selles registreerumisel kindlasti märku anda!

Talgujuhid on Robert Oetjen ja Kareem Jones.
Kareem on ELFi vabatahtlikuks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.
Pärandkoosluste tundmaõppimise talgud Laidevahes Kadakatalgud Vilsandil