Pulgalaiu rüditalgud, Muinastulede Ööl

29. august - 01. september 2024

Pulgalaid asub Saaremaa kaguosasas, linnulennult umbes 14 kilomeetri kaugusel Orissaarest ning on peaaegu Saaremaaga kokku kasvanud. Laiu suurimaks aardeks on mitmekesine looduskeskkond: siit leiab nii rannaniite, roostikke ja metsaalasid, mis meelitavad paljusid linnuliike nii pesitsema kui ka rändel puhkepeatust tegema.

Soorüdid on kuldnoka suurused linnud, kellest Eestis võib kohata kahe alamliigi esindajaid: tundrarüdi (Calidris alpina alpina) satub meile ainult rändel, niidurüdi (Calidris alpina schinzii) aga jääb siinsetele rannaniitudele pesitsema. Paraku on tänaseks paljud niidurüdile sobivad pesitsusalad kattunud kadakate- ja teiste puudega – nende vahel aga rüdi pesitseda ei saa, sest röövloomadel on puude-põõsaste taha varjudes pesapaika ja linde liiga kerge rünnata. Kinnikasvavate rannaniitude tõttu on niidurüdi arvukus Eestis pikka aega olnud langustrendis, seepärast tõttamegi talgulistega taaskord niidurüdile appi ning aitame tema pesitsuspaiku taastada.

Talgutööna eemaldame rannaniitudelt kadastikku, kogume mahasaetud puud hunnikutesse ja sobiva ilma korral põletame. Tööst vabal ajal uudistame ümbrust ning kui veetase võimaldab, sumame läbi mere ka Pulgalaiu naaberlaidudele: Nabralaiule ja põnevalt pika säärena merre sirutuvale Valkkarele. Samuti naudime talgutel saunamõnusid ja paneme võimsa muinastulega suvele väärilise punkti.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Läbi müüdud
Läbi müüdud
Lisa annetus
20 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Rammu saare kukemarjanõmme talgud, Muinastulede Ööl