Püsimetsa talgud Pokumaal IV

01. detsember 2018

Kuigi sügispäevad on läinud kargemaks ning jahe õhk on vargsi asunud põski näpistama, on värskes õhus endiselt vahva viibida. Ja milline võiks küll olla parem viis nädalavahetuse veetmiseks, kui üks tore tükk talgutööd muhedas seltskonnas õdusal Pokumaal? Pokumaa rajati Lõuna-Eestisse Pokumaa Sihtasutuse poolt, et Edgar Valteri südamlikust raamatust tuttavat pokuidülli nii noorte kui vanadega jagada ning pakkuda võimalust imetoredate tarnamätastega lähemat tutvust teha.

Pokumaa on koht, kus rõhutatakse looduse rüpes lihtsatele rõõmudele pühendumise olulisust. Pokumaa on koht, kus saab hetkeks maha hüpata moodsa maailma kiirkarusselilt ning minetada pinnapealsuse ja hoolimatuse. Ja Pokumaa on ka koht, kus teatakse, et loodus on meist tugevam ja targem. Niisiis püütakse leida metsaga ühist keelt ning tarbe- ja küttepuidu varumisel majandatakse metsi säästvalt, et paiga maaliline ilme säiliks. Aeg-ajalt kuluvad marjaks ära ka abikäed. Ikka selleks, et Pokumaa oma endises headuses püsiks. Nõndaks kutsume tänavu juba neljandat korda talgulisi Pokumaale appi. Sel korral saeme küttepuid, veame neid käruga maja juurde ja laome virna.

Tule sinagi kampa, tutvu Pokumaa tegemiste ja inimestega ning tunneta selle kauni koha tõmbejõudu. Kui küttepuud tehtud, naudime vaba aega kohalikku kaunist loodust uudistades või miskit muud põnevat tehes.
Pruuni lõikheina talgud Rannapungerjal Teeme Ära stardipakettide pakkimistalgud