Rannikulõukatalgud Sõmeris Pärnumaal

17. september - 19. september 2010

Varasügisel tasub hoida mere ligi. Lindude rändeaeg on siin võrratu. Eriti paigus, kus ohtramalt lagedaid rannaalasid, lahesoppe ja laidusid on rändeks valmistuvad kure-, hane- ja pardiparved lummavad.

Lisaks kostitab meri sügisenautlejaid omalt poolt sageli veel nii mõnegi lisasoojakraadiga. See annab juba piisavalt põhjust, et plaanida üks kena nädalavahetus Sõmeri kandis.

Kui juba kohale tuldud, oleks paslik ka natuke ringi vaadata, käia imetlemas Kolga looduskaitseala luiteid ja kauneid männikuid, Kastna tammesid ning ronida mereäärsesse linnutorni. Et siinseid sügisrände peakangelasi lähemalt tundma saada on kavas hommikune linnuretk kohaliku looduskaitsja Heikki Luhamaa juhendamisel.

Ka talgutööd on muu hulgas lindude hüvanguks. Lahesoppide ja rannikulõugaste vahelt kadakaid ja võsa võttes taastame avatud maastikke, mis on tähtsad elupaigad nii mõnelegi linnu- ja taimeliigile. Võtame võsa, laasime suuremad kadakatüved ning kanname ülejäänu kokku. Tööpaik asub Varbla vallas Saulepi külas Sõmeri poolsaare lähistel mere ääres. Peavarju ja toidupoolise eest lubasid hoolt kanda Tõstamaa mõisakooli pererahvas.

Talgujuhid on Rutt Männaste ja Iain Maclean.

Talguid toetab LIFE Nature projekt Läänemere rannikulõugaste elupaigakomplekside taastamine (LIFE BaltCoast).

Vabatahtlik Iain Maclean on ELFi talgujuhiks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.
Nahkhiiretalgud Harjumaal Rannikulõukatalgud Teorehel Matsalus