Nahkhiiretalgud Harjumaal

10. september - 12. september 2010

Peeter Suure korraldusel Tallinna ümbrusse rajatatud suurejoonelised kaitserajatised ei leidnud kunagi sõjalist kasutust. Ent enda teadmata on see kuulus valitseja teinud suure teene Põhja-Eesti nahkhiirtele.

Peeter Suure ideedest sündinud maa-alustes kaitserajatistes talvitub kokku tuhandeid nahkhiiri, kuuest erinevast liigist.

Nahkhiirte suuremad talvituskohad on Eestis looduskaitse all – neis kehtivad sügisest kevadeni liikumispiirangud. Hädatarvilike talvituskohtade säilimiseks ei tohi sulgeda nende sissepääse ega järsult muuta väljakujunenud maastikku, sest selle järgi leiavad nahkhiired koopasse tee.

Seekordsed talgud viivad meid Tallinnast läände Laagri ja Humala käikude juurde, kus aitame taastada ja korrastada just selliseid talvitumispaiku. Talgutöödeks saavad olema kinniaetud koopakäigu avamine Laagris ning prügi ja võsa eemaldamine koopa sissepääsust Humalas. Lisaks tööle heidame pilgu koos nahkhiirte hea tundja Lauri Lutsariga nahkhiirte salapärasesse maailma ning käime uudistamas koobastes. Õhtul kütame ka sauna, mõnusat äraolemist pakub Vääna Külakoda. Talgulisteks on teretulnud nii eesti kui vene keele kõnelejad.

Talgujuht on Mart Simisker.

Nahkhiiretalguid aitavad rahastada Vabaühenduste Fond, RMK ning paljud head toetajad, kes Swedbank'i annetuskeskkonna kaudu oma panuse andnud.

Vabaühenduste fond on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel. Toetust koordineerib Avatud Eesti Fond.

Reigi talgud Hiiumaal Rannikulõukatalgud Sõmeris Pärnumaal