Reigi talgud Hiiumaal

03. september - 05. september 2010

Hiiumaa ühed kuulsamad kohad - Reigi kirik, Tahkuna tuletorn ning isemeisterdatud Eiffeli torn - jäävad kõik nende talgute kanti ning tuleb mõistagi ka oma silmaga üle vaadata.

Septembrialguse Hiiumaa on kaunis ning pakub ka palju muud nautimisväärset. Suvine turismisagin on vaibunud ning looduses on tunda varasügist hõngu. Tavapärasest rohkem on liikvel linde, nii mõnigi pakib juba rännukohvrit.

Talgutöid teeme Kõrgessaare-Mudaste hoiualal. Siinset kanti iseloomustab väga liigendatud rannajoon, madal meri ja erisuuruselised rannikujärved e. laisid. Maastikku ilmestavad kadastikud ja rannaniidud, esineb palju rändrahne ja kivikülve. Siinsete poollooduslike alade kujunemist on suuresti mõjutanud sajandite jooksul toimunud inimtegevus - püsiv karjatamine ja niitmine. Selle tulemusena kujunesid paljudele liikidele vajalikud elupaigad ning inimesele harjumuspärased avatud maastikud. Viimasel ajal on aga loopealsed ja rannaniidud kinni kasvamas. Talgutel löömegi abikäed külge, et üks mereäärne plats taas kadakaist harvendada ning siin maiustavatele lihaveistele "hooldamiseks" üle anda.

Talgujuht on Evelin Uibokand.
Talguid toetab LIFE Nature projekt Läänemere rannikulõugaste elupaigakomplekside taastamine (LIFE BaltCoast).
Loopealsetalgud Kuresel Nahkhiiretalgud Harjumaal