Surju must-toonekuretalgud III

26. november - 28. november 2021

HOOAJA VIIMASED TALGUD!  Kuigi mustakure arvukus on siinmail alati olnud väike, on ta nüüdseks jäänud suisa haruldaseks. Põhjuseid on erinevaid, kuid põhirolli mängivad kindlasti suurte metsamassiivide raie ning toitumiseks sobilike ojade seisukorra halvenemine. Raiutud metsi me talgutööga tagasi tuua ei saa, küll aga võime hõlbustada must-toonekure ligipääsu toitumispaikadesse.

Eestis on teada mitu metsaoja, kus salapärane lind endale toitu otsimas käib. Nende veekogude kallastelt võsa harvendades tagame must-toonekurele parema ligipääsu ning võimaluse röövloomade liginedes kiirelt põgeneda. 

Pärnumaal Surju jõe talgutel tööd tehes annad Sa oma panuse selle eest, et kurevanemad oma võsukestel kõhu täis sööta saaksid, pojad suureks ja tugevaks kasvaksid ning must-toonekured siitkandist otsa ei lõppeks. Töid koordineerib ornitoloog Urmas Sellis MTÜ Kotkaklubist. Vabal ajal naudime ümbruskonna kaunist loodust ja vaatamisväärsuseid.

Metsise teema-aastale kohaselt saab nendel talgutel minna metsiseretkele; retkejuhiks on Indrek Tammekänd.

NB! Vastavalt kehtivatele piirangutele palutakse talgutel osalejatel ette näidata COVID-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend.
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Lusika must-toonekuretalgud Heimtali püsimetsandustalgud