Lusika must-toonekuretalgud

12. november - 14. november 2021

Must-toonekurg on Eestis põline, kuid haruldane lind. Metsade raie vähendab talle sobilikke elupaiku ning kehvas seisundis on paljud metsaojad, kus ta toitu otsimas käib. Vähese arvukuse taga on põhjuseid loomulikult teisigi, kuid just tingimuste parandamine toitumisojade juures on see, mida on võimalik talgutööga must-toonekure heaks ära teha. Kallastelt liigset võsa eemaldades on kurel ojale parem ligipääs ning võimalus kiskjate eest kiirelt lendu tõusta.

Kuna MTÜ Kotkaklubi liikmed on mitmele Eesti mustakurele selga pannud GPS-saatjad, on hästi teada, millistel Eesti jõgedel need linnud toitumas käivad. Jõgevamaal asuv Lusika oja on üks niisugustest jõgedest ning talgutel tööd tehes saad Sa anda oma panuse selle heaks, et kuremammad ja -papad saaksid renoveeritud "kalarestoranis" piisavalt saaki, millega oma tibude kõhtu täita. Nii jõuab rohkem võsukesi täiskasvanuikka. Talgutel jagab teadmiseid must-toonekurest ornitoloog Urmas Sellis Kotkaklubist.

Talgud ei koosne mõistagi ainult tööst, vaid aega jääb ka looduse imetlemiseks Palupõhja looduskooli lähistel ning õdusa suitsusauna nautimiseks. Kui tahad oma talgukogemusele veidi vürtsi juurde lisada, siis jookse saunast karastavasse Pedja jõkke.

NB! Vastavalt kehtivatele piirangutele palutakse talgutel osalejatel ette näidata COVID-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend.
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Sutesoo must-toonekuretalgud Surju must-toonekuretalgud III