Sutesoo must-toonekuretalgud

05. november - 07. november 2021

Kuigi must-toonekurg on siinmail alati olnud vähearvukas, on nüüdseks liik üsnagi haruldaseks jäänud. Muuhulgas mängib siin rolli tõsiasi, et toitumiseks sobilikke ojasid on nii maaparandustööde kui keskkonnasaaste tulemusena alles vähem kui tarvis. Talgutel puhastame ühe metsaoja kaldaid võsast selleks, et must-toonekurel oleks veekogule parem ligipääs ning võimalus ohu korral kiirelt põgeneda.

Ühtlasi takistavad kallastelt vette langenud puud voolu ja kalade liikumist. Talgutel võsa eemaldades saame hõlbustada mustakure elu, mis loodetavasti toob kaasa selle liigi arvukuse tõusu, sest piisavad toiduvarud võimaldavad kurevanematel rohkem tibusid täisealiseks kasvatada. Tööle lisab põnevust juurde võimalus minna kahlajapükstega oja sisse ning veest puuronte välja tõsta.

Tööpäeva õhtul naudime rammestava sauna mõnusid ning vabal ajal avastame kohalikke vaatamisväärsuseid. Tegemist on suurepärase võimalusega põgeneda sügiskaamose eest ning värskes õhus immuunsüsteemi turgutada. Ühtlasi saame täiendada oma teadmisi haruldase must-toonekure kui liigi seisundi kohta Eestis. Talgutööd koordineerib ornitoloog Urmas Sellis MTÜ Kotkaklubist.

NB! Vastavalt kehtivatele piirangutele palutakse talgutel osalejatel ette näidata COVID-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend.

Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Толока в Surju для черного аиста Lusika must-toonekuretalgud