ELFi talgute VIII Suvekool Palupõhjas (täistaimetoiduga)

08. juuli - 11. juuli 2021

Sama kindlalt nagu juulikuus lilled õitsevad ja putukad sumistavad, toimub ka ELFi talgute suvekool ning juulikuine elurikkusest kihav Palupõhja puisniit võõrustab taaskord õpihimulisi talgulisi. Suvekool on avatud nii algajatele kui edasijõudnud niitjatele. Vikatiga niitmise algõpet ning järeleaitamistunde juhendab Avo Rosenvald. Suvekooli viimasel päeval saame oma niitmisoskused proovile panna traditsioonilisel ELFi niitmisvõistlusel.

Nii nagu puisniidud, on ka vikatiga heinategu pärand meie esivanematelt ja tänapäevasesse konteksti teisendades suurepärane trennivõimalus värskes õhus. Vikatiga niitmine ei tekita häirivat mootorimüra, mistõttu saame töö ajal kuulata linnulaulu, iseenda mõtteid või hoopis kaaslasega maailma asjade üle arutleda.

Tänavu möödub 30 aastat ELFi loomisest, mistõttu on suvekoolis oodata veidi pidulikumat õhkkonda. Ööülikooli salvestusel viib Silvia Lotman meid rännakule juubilar ELFi panusesse Eesti looduskaitsesse. Metsise-aasta puhul räägib loodusemees Arne Ader meile põnevat metsisejuttu.

Kuna suvekooli põhitegevus — niitmine — võib selle tööga mitteharjunud lihastele üllatusena tulla, saame pärast tööd mõnusalt lõõgastuda Kulno Malva akordionimeditatsioonide saatel ning Helina Karvak annab juhiseid, kuidas suurema pingutuse järel lihaseid loominguliselt lõdvestada.

Suvekooli korraldab Katrin Loss. Suvekooli aitab kaasrahastada projekt NaturallyEst-LIFE "Piloting Natura2000 communication in Estonia" (projekti nr LIFE16-GIE_EE_000665), mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Пропалывание инвазивной Недотроги желёзконосной в Отепяя Kurdlehise kibuvitsa tõrje Saaremaal Tagalahe ääres