ELFi talgute X Suvekool Palupõhjas (täistaimetoiduga)

06. juuli - 09. juuli 2023

Vikatiga heinategu on kasulik oskus mida tundes saab nii mõnusa lihastreeningu kui ka niidetud rohu. Kui oled unistanud selle iidse oskuse õppimisest või vajad praktikat enda olemasolevate teadmiste rakendamiseks, on ELFi talgute Suvekool just sinu jaoks – siin saab niitmise selgeks igaüks ning harjutamisruumi on terve Palupõhja puisniidu jagu. Suvekoolist on aastate jooksul saanud omanäoline loodusfestival, kus kohtuvad värsked talgulised ja staažikad talguhundid ja mille raames on oodata põnevaid töötubasid, muusikalisi vahepalu ning palju muid vahvaid ettevõtmisi.

Puisniidud kuuluvad meie vanimate maastikuvormide hulka. Nad tekkisid ürgveise, piisoni ja ulukhobuse poolt lagedamaks söödud hõredamasse metsa. Heina hakati puisniidul tegema umbes 2000 aastat tagasi. Sellest ajast peale on erinevad taime-, putuka- ja linnuliigid kohastunud just puisniidul elamiseks. Möödunud sajandi teine pool tõi aga karjakasvatusse ja heinaniitmisse nii suuri muutuseid, et puisniidud hakkasid vaikselt kaduma ja võssa kasvama. Puisniitude liigirikkuse säilimiseks on heina niitmine üliolulise tähtsusega. Vikatiga niitmine on mõnus lihaste treenimise võimalus, mille käigus saab üleliigne hein eemaldatud ning rohus toimetavatel putukatel, rohutirtsudel ja konnadel jääb aega vikatiterast ohutusse kaugusse pageda.

Juba kümnendat korda toimuv Suvekool on kujunenud omamoodi festivaliks, kus lisaks niitmisele toimub mitmeid põnevaid tegevusi nii suurtele kui ka väikestele talgulistele. Ööülikooli loengus räägib Jüri Metssalu Eesti heinamaapärimusest. Alo Unt õpetab, kuidas tööst väsinud lihaseid traditsiooniliste oskuste abil turgutada. Sauna-aastale kohaselt teeme üheskoos vihtasid ja hellitame oma keha ja vaimu saunanaise Laura Skatškov'i juhendamisel. Roland Burk õpetab huvilistele traditsioonilist puutööd. Reedel viib meid oma lugudega laia maailma Polina Tšerkassova. Laupäeva õhtul aga paitab oma muusikaga kõrvu ja paneb jala tatsuma Rändaja. Meie tolmeldajate ja ööliblikate maailma tutvustab Urmas Jürivete. Vikatiga heinaniitmist õpetavad Avo Rosenvald ja Priit Kukk. Maitsva taimetoidu eest hoolitseb Triin Libe. Lisaks jagub harivaid ja mõnusaid jutuajamisi, erilisi hetki looduses ning kindlasti ka suuremaid ja väiksemaid üllatusi.

Talguid rahastab projekt: LIFE20 NAT/EE/000074 WOODMEADOWLIFE , mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Läbi müüdud
Läbi müüdud
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Vereva lemmmaltsa tõrjetalgud Karulas, ravimtaimede retkega Puisniidu kontsert: Rändaja