Talgud Alam-Pedjal

10. juuni - 11. juuni 2017

Alam-Pedja on Eesti suurim looduskaitseala ning sellise suure loodusalana, kus võrdlemisi rikkumata rabad, looduslikus seisus sood, paksud metsad ja ulatuslikud luhaniidud moodustaks tervikliku kompleksi, üsna ainulaadne terves Euroopas. See vägev ala ootab eriti just selliseid külalisi, kes tulevad siia sooviga seda veel väärtuslikumaks teha, ega pelga oma aega ja kondiauru looduskaitsetööks kulutada.

Seda talguliste kondiauru läheb eelkõige tarvis luhtade hoidmiseks - luhad on pärandkooslused, mis inimese initsieeritud niitmise või karjatamiseta kaovad. Luhtadeta läheb jällegi hapumaks mitme linnuliigi, nagu näiteks rukkirääk või rohunepp, elu.

Suure osa Alam-Pedja luhtade eest hoolitseb ELFi ammune sõberorganisatsioon LKÜ Kotkas, kes alates mullusest kasutab selleks ka üle poolesaja karvase veise abi. Tänavu saab veiste üheks suvekarjamaaks Jüriküla luht Pedja jõe ääres ja kuna siin pole juba ammu loomi peetud, on aedade ehituseks vaja veidi eeltööd teha - sihti rajada ja metsaserva võsa tagasi kärpida.

Õhinapõhisel kondiaurul toimub ka suur osa Palupõhja looduskoolis tehtavast tööst. Oma teise talgupäeva veedame kooli juures talvepuid tehes, et talvised koolikülalised saaks toasoojale loota.

Kahe tegusa tööpäeva vahele mahub saunaõhtu ja õdus äraolemine Palupõhja looduskoolis keset kenade inimeste, huntide, karude ja paljude teiste kodukanti.

Talgute korraldamise teevad võimalikuks ELFi püsiannetajad - ka Sinu panus on väga oodatud.

Talgumatk Raadil Talgud Karulas I