Talgud ja loodusfilmid Matsalus

23. september - 25. september 2016

Kahtlemata on parim viis loodusest osa saada ise nelja seina vahelt välja minna ning tunda ja kogeda kõike seda, mida loodus meile pakub. Ent vahel tasub tunnetada loodust kindlasti ka läbi kellegi teise silmade, kes on kogetu filmikeelde pannud ja seda lahkelt kogu maailmaga jagab.

Matsalu loodusfilmide festival on hea võimalus saada osa sellest, mida teised loodust armastavad inimesed on maailmas näinud ja kogenud. Talgud aga suurepärane viis ennast rutiinist välja tõmmata ja keset loodust midagi kasulikku korda saata.

Sedakorda on meie sügistalgud taas sätitud nõnda, et lisaks Matsalu kaunitele rannaniitudele ja rändavatele lindudele on võimalus osa saada viimase aja loodusfilmide paremikust.

Matsalu on mitmes mõttes eriline paik, kuhu sügisel sattuda. Suur roll selle juures on sealsetel rannaniitudel, mis on nii koduks kui ka toitumispaigaks tuhandetele ja tuhandetele lindudele. Kui kangekaelsed kadakad võitu saaksid, siis selline ainulaadne pärandkooslus seal kandis kaua ei püsiks.

ELFi tublidele talgulistele on kadakatega võitlemine tuttav töö ja nii mõnigi mereäärne ala oleks ilma vabatahtlike abita juba ammu läbipääsmatuks tihnikuks muutunud. Selgi korral panustame, et üks Metsküla kandi rannaniit puhtana püsiks ja seal ka tulevikus lindudel hea peatuda oleks.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Talgud Rammu saarel II Must-toonekure talgud Karulas II