Talgud Vormsil

25. august - 28. august 2016

Augusti viimasel laupäeval peetakse Läänemere ääres ikka muinastulede ööd. Tulesid süüdates annab rannarahvas üksteisele märku, et hoolib Läänemerest ja hingab ühes oma naabritega. ELFi talgulistel on olnud tavapäraselt võimalus teha tuld loopealsetelt raiutud kadakatest. Tänavu kutsume seks puhuks Vormsile.

Eesti kohta väga suure saare Vormsi rahvaarv on vähem kui sajandiga vähenenud pea 10 korda. Paljud siinsed väärikad pärandkooslused on jäänud peale inimeste lahkumist hooleta. Aga kuna siinsed loopealsed on looduskaitseliselt väga põnevad ning lootus nende jätkusuutlikule majandamisele on taas süttinud, saab taastamiseks käised üles käärida.

Nagu näidanud senine talgute korraldamise kogemus, on talguliste jõud ja usinus võimas relv võitluses loopealsele tunginud võsaga. Ka sel korral läheme appi kohalikele loopealsete majandajatele, et karjaaedu kohendada, lõkkeasemeid korrastada ning kadakaid harendada.

Lisaks talgutööle kostitab Vormsi kohaletulnuid rannarootsi kultuuripärandi huvitavate tahkude, kaunite maastike ja kuuma saunaga.

Talguid rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Ebapärlikarbitalgud Lahemaal Must-toonekure talgud Karulas I