Talvine Palupõhja loodus- ja talgulaager

14. märts - 16. märts 2014

Juba mitmeid aastaid oleme kevadisel koolivaheajal kutsunud talgulisi koos peredega Palupõhja looduskooli heaks tööd tegema ja uurima, kuidas jõgi eneselt jääkaant heidab ja värskelt ärganud karuema poegadele nimesid paneb. Tänavune talv on niipalju ettearvamatu, et seda, mis looduses toimuma hakkab, lubada ei julge, aga Palupõhja on kõik sellegipoolest taaskord oodatud.

Palupõhja looduskool on pisike kool ja tal pole oma remondimeest, garderoobitädi või majandusjuhatajat. Kõik selle kooli toimimise heaks vajalik töö tehakse käputäie inimeste poolt, kellel on kooli külastajate abi üle alati väga hea meel. Seekord oodatakse talguliste abi kraavide ja kraaviäärte puhastamises, puuteos ja kui ilma on, siis aiamaa ettevalmstamises kevadeks.

Aga looduskool ei ole koht, kuhu tullakse vaid kehalise kasvatuse pärast. Siit minnakse teele ikka uute teadmiste, oskuste ja väärtushinnangutega. Lisaks toimekale kooliperele jagab neid sellel korral ka zooloog Peep Männil, kelle juhendamisel katsume pisut aimu saada siinsete imetajate salaelust.

Ja nagu ikka, saab Palupõhja talgutele tulla kogu perega. Ühiselt leiame tegevust ja mugavat ulualust igas vanuses talgulistele.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Talitalgud Udriku laiul Kevadine loodus- ja talgulaager Palupõhjas