ELFi suvekooli järeltalgud Palupõhjas

22. juuli - 24. juuli 2018

22. juuli, pühapäeva õhtupoolikul koguneme Palupõhjas, et viia lõpuni heinategu Palupõhja ümbruse puisniitudel, millega tublid talgulised suvekooli käigus juba algust tegid. Vajadusel niidame vikatitega veel heina, riisume niidetud heina kokku ja kanname puisniidult ära. Tööd jagub teisipäeva, 24. juuli õhtuni.

Palupõhja on paljudele loodusesõpradele aja jooksul armsaks saanud koht. See on üks ehe paik Emajõe kaldal sügaval Alam-Pedja looduskaitsealal. Heinatööd teeme Palupõhja ümbruse niitudel,  majutus ja muu talguelu toimub Palupõhja looduskooli ruumides.

Puisniitude hooldamine on väga tänuväärne töö, sest nii aitame kaasa sealse elurikkuse säilitamisele ning traditisioonilisi töövõtteid kasutades hoiame elus ka meie pärimuskultuuri.

Lisaks olulisele talgutööle puisniitude hooldamise näol teeme kindlasti ka sauna, matkame ja veedame üheskoos mõnusalt aega.Talguid aitab kaasrahastada projekt NaturallyEst-LIFE. NaturallyEst-LIFE "Piloting Natura2000 communication in Estonia" (projekti nr LIFE16-GIE_EE_000665 ) rahastavad Euroopa Liidu LIFE programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Talgud Kumari laiul Niidurüdi talgud Käina lahe ääres I