Ekstreemsed niidurüditalgud Kõinastu leel

06. oktoober - 08. oktoober 2023

Tõeline sügisene talgukomm ekstreemsete elamuste armastajatele! Kõinastu leel saab sädemeid, vett ja vilet! Sobimatute ilmaolude tõttu jäid juulikuu Kõinastu talgutel oksahunnikud põletamata, kuid neist on siiski tarvis vabaneda, sest säärased kuhilad loovad kevadel kiskjatele võimaluse rüditibusid varitseda. Niisiis tõmbame kalamehekummikud jalga ning jalutame mõnisada meetrit läbi sügisese jaheda mere, et rassida tossu, lõõmavate leekide ja kadakalõhna rüpes.

Miks me oksahunnikud ära põletame ja nendega midagi kasulikumat peale ei hakka? Esiteks on väga keeruline saada sobivat transporti okste äraveoks Muhumaale või mandrile ning teiseks läheks see maksma tuhandeid eurosid, mida pole kuskilt võtta. Rääkimata sellest, kui palju me mitmekordse edasi-tagasi sõiduga fossiilseid kütuseid põletame. See oleks keskkonnale kordades kahjulikum, kui oksahunnikute kohapeal likvideerimine. Rannaniit peab aga olema lage, sest ainult avar väli on kaitsealusele linnuliigile niidurüdile sobiv pesitsuspaik. Taolisel maastikul on lindudel hea ligipääs lompidele, mudalaikudele, veesoontele ja avatud veepiirile, kus leidub kehakinnituseks paslikuid selgrootuid.

Talgud toimuvad Kõinastu LEEL ehk laiu ja Muhumaa vahele jäävatel maalapikestel. Kui Sul jääb töö kõrvalt (kõndimis)jaksu üle, siis tee ca 7-kilomeetrine rännak mööda Kõinastu laidu, avastamaks Vesiru panka, Arbu tammikut ja „Mehed ei nuta“ filmi võttepaiku. Ekstreemsustega saab jätkata õhtul, nautides kuuma saunalava. Ütle jah elamustele ja tule ekstreemtalgutele!

Talguid rahastab LIFE projekt „Loodusrikas Eesti“ (LIFE-IP ForEst&FarmLand).

NB! Muhumaalt tööplatsini on jalutada umbes 300+200 meetrit meres ja umbes 900 meetrit mööda maapinda. Merevee tase sõltub ilmaoludest ja võib olla väga muutlik: poolest säärest puusani. Kalamehekummikud on ELFi poolt.
Pole saadaval
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Rammu saare kukemarjanõmme talgud, täistaimetoiduga Kihnu puisniidutalgud