Rammu saare kukemarjanõmme talgud, täistaimetoiduga

29. september - 01. oktoober 2023

Rammu on üks imeline saar, mis veel sügiselgi – kui mujal kõik juba kolletab – rõõmustab silma sügavroheliste kukemarjapuhmastega. Käesoleva sügise Rammu talgud panevad südame laulma gurmaanidel ja keskkonnasäästlike harjumuste pooldajatel, sest talgutel pakutav toit on täistaimne ehk vaba loomsest toormest.

Kuigi Rammu on kõigest ühe ruutkilomeetri suurune, on siia minevikus püsivalt peale mahtunud suisa 20 maja, 100 elanikku, algkool ja surnuaed. Tänapäeva neljast järvest – millest kolm on tekkinud maakerke tulemusena merelahest eraldumisel – ja kahest tuletornist rääkimata. Tiheda maakasutuse tõttu on saar olnud ajalooliselt täiesti lage ja puudeta. Praegusaegsed läbipääsmatud männivõserikud on siia tekkinud alles viimase kolmekümne aasta jooksul, pärast 1980. aastate metsastamise hoogtöö algust.

Kahjuks varjutavad jändrikud ja okslikud pedajad maapinda ning happeline okkavaris kahandab alustaimestiku elurikkust. Sestap on siia istutatud mändide tõttu taandumas tõeliselt ainulaadne kooslus: kukemarjanõmm. Mis asi see veel on? Kindlasti oled rabaservades kohanud rohelisi puhmaid, mille sees kasvavad tillukesed ja mustad söödavad marjad. Need ongi kukemarjad. Rammu saarel aga kasvavad nad üksikute puhmaste asemel silmapiirini laiuva smaragdrohelise vaibana, mis pakub tõelist silmailu ja oivaliselt pehmet pikutamisalust. Päästmaks siinset erilisemast erilisemat maastikku, asume talguliste abiga mände alalt eemaldama.

Vaba aega kasutame saare hunnitu looduse ja põneva pärandkultuuriga tutvumiseks.
Pole saadaval
NB! Suvila on tilluke. Magamine on põrandal külg-külje kõrval.
Pole saadaval
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Allika puisniidutalgud MAFFi ajal, täistaimetoiduga Ekstreemsed niidurüditalgud Kõinastu leel