Noorte talutalgud Ruhnus, vanusepiir 15-35

07. mai - 09. mai 2021

Milleks reisida välismaale, kui siinsamas kodumaal leidub üks ütlemata kauge ja põnev avastamistväärt saar: Ruhnu. Praamisõit Pärnust saarele kestab pea kolm tundi ja kohale jõudes oledki justkui maailma äärel. Sügavroheliste metsade ja kaunite valkjaskollaste liivarandadega saar on paik, mida lihtsalt peab oma silmadega nägema. Nendele talgutele ootame noori vanuses 15-35 aastat, kes tahavad keskkonnasõbralikust liha tootmisest ja poollooduslikest kooslustest rohkem teada saada.

Siinsed püsielanikud, keda on umbes 60 hinge, on ühtehoidev, sõbralik ja külalislahke kogukond. Saar võiks olla ideaalne pelgupaik haruldastele liikidele nagu niidurüdi ja kõre, kuid selleks on tarvis siinseid rannaniite järjepidevalt hooldada, et tagada sobilikke elutingimusi. Õnneks plaanib üks kohalikest maaomanikest oma loomakarja suurendada ning loomade abil pärandmaastikke püsimist tagada. Selleks oleks aga esmalt tarvis loodusest ärakoristada vanad karjaaiad, et tagada kariloomade ohutus. Nimetatud töö juures plaanimegi talgulistega appi tõtata. Vaba aega kasutame saare looduse ja kohalikega tutvumiseks.

NB! Talgutel järgitakse alljärgnevaid ohutusreegleid koroonariskide maandamiseks.

  • Grupi suurus on 10 inimest.
  • Talgutele liikudes (ühistranspordis, talgubussis, praamis) on kohustuslik kanda maske.
  • Tubaseid ühistegevusi ei toimu.
  • Välitingimustes talgutööd tehes või suheldes tuleb hoida distantsi.
  • Toitlustamine toimub välitingimustes.
  • Iga talgulise majutame öömajas eraldi ruumi.

Talguid viiakse läbi projekti Eat4Change raames (https://wwf.fi/en/eat4change/), mida rahastab The European Commission’s Development Education and Awareness Raising Programme (DEAR) (http://dearprogramme.eu/​).

Mägi-piimputke talgud Tartus Ihastes Prügikoristustalgud Maarjamäel