Sonda lendoravatalgud II

19. aprill - 21. aprill 2024

Tule appi ELFi vapiloomale lendoravale! Varjatud eluviisiga ja haruldane lendorav on üks ütlemata põnev ja armas loom, kes tegutseb valdavalt videvikus ja öösel. Tema hääletud hüpped puult puule ulatuvad sageli 20–50 meetrini ning liuglemise suunda saab ta muuta sabaga tüürides. Maandumisel toimivad lennusekurrud langevarjuna, mis aitab hoogu pidurdada. Lendorava arvukuse langemise pidurdamiseks on tarvis kaitsta tema elupaiku.

Vabatahtlike abiga on meil võimalik teostada lendorava seiret, et kaardistada olemasolevaid elupaiku liigikaitse tagamiseks. Selleks otsime väikestes gruppides potentsiaalsete pesapuude alt kollakaid riisitera sarnaseid väljaheiteid. Talgute käigus saame ekspertide juhendamisel lendoravate kohta uusi teadmisi hankida. Valmis tuleb olla pikkadeks jalaretkedeks ja märjaks metsaaluseks.

Sedakorda otsime lendorava tegevusjälgi Eesti kõige põhjapoolsemates elupaikades Sonda ja Kiviõli piirkonnas. Seal kandis saab piirkonna põlisloodus kokku inimtekkelise industriaalmaastikuga. Tuhamägede ja kaevanduste kõrval leidub ka puutumatuid metsatukkasid, suuremaid soomassiive ja mõndagi muud avastamist väärivat.

Talgud toimuvad Eesti-Soome ühisprojekti "Co-operation for improving the conservation of the Flying squirrel in Europe" raames. Projekti põhirahastajaks on Euroopa Liidu LIFE-programm ning kaasrahastajaks SA KIK ja kõik projekti partnerid.
Läbi müüdud
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Sonda lendoravatalgud Alam-Pedja luhatalgud