ELFi talgute IX Suvekool Palupõhjas (täistaimetoiduga)

07. juuli - 10. juuli 2022

Südasuvine heinasahin, miljonite putukate sumin, tuhandete lindude sirin, Emajõe vulin ja paljud teised Palupõhja loodushelid tervitavad taaskord talgusõpru. Nagu ikka, laseme Suvekoolis vikatitel välkuda ning niidame ühiselt Palupõhja puisniitu. Vikati käsitsemist õpetab ja niitmist juhendab legendaarne Avo Rosenvald.

Puisniidud kuuluvad meie vanimate maastikuvormide hulka. Nad tekkisid ürgveise, piisoni ja ulukhobuse poolt lagedamaks söödud hõredamasse metsa. Heina hakati puisniidul tegema umbes 2000 aastat tagasi. Sellest ajast peale on erinevad taime-, putuka- ja linnuliigid kohastunud just puisniidul elamiseks. Möödunud sajandi teine pool tõi aga karjakasvatusse ja heinaniitmisse nii suuri muutuseid, et puisniidud hakkasid vaikselt kaduma ja võssa kasvama. Tänaseks on meie puisniitudest alles väga vähe ja seega on oluline säilitada neid, mis meil veel olemas on.

Peale niitmise toimuvad Suvekoolis mitmed põnevad tegevused: et tööle korralik hoog sisse saada, õpetab Alo Unt meile vanarahva töölaule. Traditsiooniliselt toimub Ööülikooli salvestus - Anna Hints ja Liis Kuresoo viivad meid mõtterännakule loodusesse, mis on inimestele läbi aegade varjupaika pakkunud. ELFi talgute mudakonna teema-aasta peakangelasest ja teistest kahepaiksetest jutustab Riin Magnus. Jutuvestja Ena Mets pajatab lugusid maade ja merede tagant ning mõnusat muusikat kuuleme Henri Kääriku esituses. 

Suvekooli kaasrahastab projekt WOODMEADOWLIFE, LIFE20 NAT/EE/000074, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE-programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Registreeri talgutele
26,44 €
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
International camp at Otepää Nature Park: Himalayan balsam Толока на хуторе Сандре (возраст 18 – 35 лет)