Võilaiu niidurüditalgud III 

21. oktoober - 23. oktoober 2022

Tänavuse talguhooaja lõpuakordina sõidame veel ühel korral traktorikastis läbi mere Muhu saarelt Võilaiule, et sealse niidürüdi asurkonna pesitsusala häirivast kadakavõsast puhastada ning kahtlemata paneme selle meeldejääva mereseiklusega väärika punkti tegusale talguhooajale.

Niidurüdi on väga paigatruu lind – kui mitmete linnupõlvkondade jooksul väljakujunenud pesitsuskohad on võsastunud, ei hakka kevadel siiajõudnud rüdid pesitsuseks sobivamaid paiku avastama, vaid jäävad ootama paremaid aegu, mistõttu uut rüdipõlvkonda tuleb juurde väga visalt. Nimelt vajab rüdi pesitsemiseks täiesti lagedat rannaniitu, et kaitsta oma järeltulijaid võsa vahel luuravate ohtude eest. Seda on aga järjest keerulisem teha, kuna meie kaunid rannaniidud, on karjakasvatuse soikujäämise tulemusena järjest ja järjest hävima hakanud. Siinkohal saame rüdile ning teistele Võilaiu rannaniidul pesitsevatele sulelistele talgulistega appi tõtata ning loota, et kevadel saabuvad rüdivanemad kiidavad taastatud pesitusalad heaks ja uusi tibusid hauduma asuvad. 

Kahtlemata on Võilaiu talgute suurimaks pärliks traktorisõit Muhumaalt Võilaiule, selle retke jooksul saab imetleda lummavaid merevaateid ning jälgida hilisemaid rändlinde teel lõunasse. Tööst vabal ajal uudistame Muhu saare loodust ja vapramad talgulised saavad end sügiseses merevees karastada. 

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

NB! Juhul, kui mereveetase on traktorisõiduks liiga kõrge, toimuvad asendustalgud Matsalus. Palume talgutele registreerimisel sellega arvestada.

Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Lusika oja must-toonekuretalgud II Sutesoo oja must-toonekuretalgud